Vai esat gatavs šim solim?

Vientuļais vecāks ir grūts darbs. Jums ne tikai jārūpējas par saviem bērniem, bet arī finansiāli un emocionāli viņus jānodrošina. Dažkārt tas var būt nedaudz nomācoši, taču tā ir arī neticami vērtīga pieredze. Kā pusaudzis jūs, iespējams, domājat, vai vientuļais vecāks ir piemērots tieši jums.

Šajā rakstā mēs jums pastāstīsim par dažām lietām, kas jums jāņem vērā, pirms sperat šo soli.

Lūk, dažas lietas, kas jāapsver, pirms pieņemt lēmumu kļūt par vientuļo vecāku:

  • Viena no svarīgākajām lietām, kas jāapsver, pirms kļūt par vientuļo vecāku, ir tā, vai jūs varat to atļauties. Bērni ir dārgi! Vienmēr būs izdevumi, sākot ar autiņbiksītēm un maisījumiem zīdaiņiem un beidzot ar apģērbu un skolas piederumiem vecākiem bērniem. Turklāt jums būs jāpārliecinās, ka jums ir pietiekami daudz naudas, lai segtu savus dzīves izdevumus. Vai varat atļauties rūpēties par sevi un bērnu ar vieniem ienākumiem?
  • Vai esat gatavs emocionālajai atbildībai?: Rūpes par citu cilvēku ir liela emocionāla atbildība. Vai spēsiet tikt galā ar izaicinājumiem, kas saistīti ar vientuļā vecāka statusu? Vai esat gatavs bērna vajadzības izvirzīt augstāk par savām? Ja neesat pārliecināts, aprunājieties ar kādu, kurš jau ir bijis vientuļais vecāks. Viņi var sniegt jums priekšstatu par to, kas jūs sagaida emocionāli.
  • Vai jums ir atbalsta sistēma? Būt vientuļam vecākam var būt ļoti izolējoši. Ir svarīgi, lai jums būtu atbalsta tīkls – ģimene un draugi, kas var jums palīdzēt, kad tas ir nepieciešams. Vai jūsu dzīvē ir cilvēki, kas var reizēm pieskatīt bērnu vai palīdzēt ar automašīnas pārvadāšanu? Katram vientuļajam vecākam ir ļoti svarīgi, lai viņam būtu spēcīga atbalsta sistēma

Lēmums ir atkarīgs no jums!


Izlemt, vai kļūt par vientuļo vecāku, ir svarīgs lēmums. Jāņem vērā daudzi faktori, piemēram, vai varat to atļauties un vai esat emocionāli gatavs izaicinājumiem, kas saistīti ar vientuļā vecāka statusu. Svarīgi ir arī, lai jums būtu atbalsta tīkls – ģimene un draugi, kas var palīdzēt, kad tas ir nepieciešams. Nesteidzieties pieņemt šo lēmumu, jo tas ietekmēs visu jūsu turpmāko dzīvi.